За наполяганням ФПУ встановлено диференційний підхід норм відрахувань до бюджету державними підприємствами

Уряд України прийняв рішення щодо нормативу відрахування державними підприємствами частини чистого прибутку та сплату дивідендів господарськими товариствами, в яких є державна частка.

 

 При цьому враховано позицію ФПУ, викладену у листі від всеукраїнських профспілок, що представляють виробничу сферу, в якому йдеться про неприпустимість різкого підвищення базового нормативу сплати частини прибутку в бюджет для усіх державних унітарних підприємств та їх об’єднань. На переконання профспілок, таке рішення призведе до різкого скорочення фінансових можливостей державних підприємств здійснювати технічне переоснащення, модернізацію виробничих потужностей, розвиток свого трудового потенціалу, що, в свою чергу, матиме наслідком зниження їх конкурентоспроможності.

Про це також було наголошено Головою ФПУ Григорієм Осовим на засіданні Уряду 24 квітня ц.р. Через його виступ ухвалення проекту урядового рішення стосовно 90-відсоткової норми відрахувань для усіх без виключення державних унітарних підприємств, було відкладено та направлено за дорученням Прем’єра на доопрацювання секретаріатом Кабінету міністрів.

Отже, після здійснення усіх необхідних вимог та результатів обговорень вирішено, що суб’єкти господарювання, обсяг чистого прибутку яких менше 50 млн грн, сплачуватимуть до державного бюджету відрахування у розмірі 50 відсотків.

Інші підприємства - на рівні 90 %.

Враховано пропозицію СПО профспілок і роботодавців в частині застосування диференційованого підходу: таким чином, для суб’єктів господарювання, які задіяні в реалізації важливих, суспільно значущих проектах, зокрема, в оборонній галузі (підприємства Укроборонпрому, Антонов тощо), Уряд встановив норматив на мінімально можливому рівні - 30 відсотків.

 Це реальна перемога та результат кропіткої роботи ФПУ, її соціальних партнерів!

  

Прес-центр ФПУ

 

Іменини

no events

Вітаємо з Днем Ангела!

На сайті один гість та відсутні користувачі

Лічильник відвідування

415702
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
За весь період
87
127
327
414027
4097
7750
415702

Your IP: 54.167.47.248
Server Time: 2019-05-22 11:59:24