Які податки українців змусять заплатити в 2015 році

Кабінет Міністрів вніс у Верховну Раду проект Податкової реформи.

Без прийняття пропонованих змін у Податковий кодекс парламентарії не зможуть перейти до прийняття бюджету на наступний рік.

 

Податкова реформа повною мірою  відображає ідею уряду "затягти пояса" і серйозним образом збільшує податкове навантаження на населення.

Кореспондент.net розбирався, за що пропонують українцям платити в 2015 році.

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді ввести загальне декларування доходів для фізичних осіб.

ІЗ січня по листопад 2015 року всі громадяни повинні будуть подати так називану "нульову" декларацію. У ній потрібно указати всі доходи, у тому числі отримані незаконним шляхом: готівка , заощадження, спонукувана і нерухоме майно, цінні папери, частки / паї в юридичних особах.

Для тих громадян, що добровільно не задекларують свій доход, задекларованими вважаються вартість активів платника податків у розмірі 200 тисяч гривень і вартість інших активів, що зареєстровані за станом на 1 січня 2015 року.                     

Податкова має право провести перевірку платника податків у тому випадку, якщо вартість  чи активів витрат перевищує документально підтверджені/задекларовані джерела доходу на 40 мінімальних зарплат (48 720 гривень).

У тому випадку, якщо буде установлений факт перевищення витрат над джерелами надходження активів, податкова визначає базу оподатковування (різниця між витратами над доходами) у розмірі 30% ставки.

Для контролю витрат фізичних осіб у Податковому кодексі встановлюється граничний розмір розрахунків готівкою. Так розрахунок наявними протягом  дня між физлицом і підприємством не може перевищувати 15 мінімальних зарплат (18270 гривень). Такі ж обмеження встановлені між физлицами по договорах закупівлі-продажу і підприємствами.

В даний час розрахунок наявними обмежений сумою в 150 тисяч гривень.

Найбільш істотним для українців може стати поширення бази податку на нерухомість на всю житлову і нежилу нерухомість поза залежністю від її площі.

Так уряд пропонує скасувати норму, по якій не обкладаються податком до 120 кв. м для квартир, до 250 кв. м для будинків і до 370 кв. м для різних видів житлової нерухомості в загальному володінні (будинків і квартир).

Кабмін має намір установити єдину ставку для даного податку - до 2% від мінімальної зарплати (1218 гривень) за 1 кв. м.

Умовно говорячи, у рік за один "квадрат" прийдеться заплатити приблизно 24 грн. Якщо у вас "хрущевка" на 40 "квадратів", то розмір податку складе майже тисячу гривень. У випадку якщо ви проживаєте в сільській місцевості в будинку 100 кв. м, те в рік прийдеться платити 2,5 тис. грн.

Також Кабмін пропонує виключити з переліку неоподатковуваних даним податком об'єктів ті, котрі належать багатодітним чи малозабезпеченим родинам, опікунам дітей, дитятам-сиротам, дітям, позбавлених батьківської опіки, але звільнити від податку МАФЫ і приміщення для ринкової торгівлі для малого і середнього бізнесу.

Органам місцевого самоврядування пропонується залишити право встановлювати пільги для даного податку для физлиц у залежності від їхнього майнового положення, а також для релігійних організацій.

Податок повинний стягуватися раз у рік.

Законопроект Кабміну не передбачає відстрочки початку стягування податку на нерухомість.

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді в 2015 році ввести податок у розмірі 25 тисяч гривень у рік на автомобілі з дизельним двигуном більш 2,5 тис. куб. див і з бензиновим двигуном обсягом більш 3 тисяч куб. див, вік яких не перевищує п'яти років.

Крім того, проект Податкового кодексу з метою компенсації скасування збору за першу реєстрацію транспортних засобів пропонує підвищити ставки акцизного збору на авто, а також включити в перелік підакцизних товарів вантажні автомобілі й автобуси.

Крім цього, акцизний податок знову пропонується стягувати з легкових авто, що були завезені як комерційні (тобто не оподатковувані акцизом) і потім переустатковані в легкові.

Передбачається збільшення ставки податку на доходи фізичних осіб. Це той податок, громадяни платять щомісяця зі своєї офіційної зарплати в розмірі 15% чи 17% - якщо місячний доход перевищує 12,8 тисяч гривень.

Відтепер працівник буде платити 15% від місячного доходу, що не повинний перевищувати 12 180 гривень. Якщо сума доходу буде більше, те ставка виросте до 20% із суми перевищення.

Ставка податку з доходів, отриманих від відсотків,  чи дивідендів роялті підвищать з 15% до 20%.

Крім того, пропонується підвищити до 2% збір у Пенсійний фонд за покупку наявної валюти населенням. Безготівкова покупка валюти не буде обкладатися митом.

Пенсії, що перевищують 3654 гривні на місяць, оподаткують  по ставці 15% (податок будуть збирати по перевищенню). Раніше ця норма стосувалася пенсій від 10 тисяч гривень.

Військовий податок у розмірі 1,5% із зарплат українців буде продовжений ще на рік.

 

Вітання!

no events

Профспілка - реальна сила, здатна захистити!

Іменини

no events

Вітаємо з Днем Ангела!

На сайті 117 гостей та відсутні користувачі

Лічильник відвідування

422708
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
За весь період
182
178
1943
418589
5727
5376
422708

Your IP: 54.85.162.213
Server Time: 2019-06-19 10:21:52