АНТИСОЦІАЛЬНИЙ ЗАКОН ПРИЙНЯТО

Верховна Рада України 2 березня пізно ввечері з 5 спроби проголосувала за внесення змін до пенсійного законодавства. «За» ухвалення урядового законопроекту №2212 проголосували 238 депутатів: більшість Фракції партії "Блок Петра Порошенка", Фракції Політичної партії "Народний Фронт", Фракції Політичної партії "Об’єднання "САМОПОМІЧ", Фракції Радикальної партії Олега Ляшка.

 

До них приєдналися частка позафракційних депутатів.

Жодного голосу за ганебний документ не віддали депутати Фракції політичної партії "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", "Опозиційного блоку".

 

Законодавчий акт набуде чинності 1 квітня 2015 року.

 

... .хіба ти не бачиш,

Хіба ти не чуєш людського плачу?

Латану свитину з каліки знімають,

З шкурою знімають, бо нічим обуть

Княжат недорослих; а он розпинають Вдову за подушне ....

Поема «Сон», Тарас ШЕВЧЕНКО

 - З першого дня реєстрації згаданого законопроекту у Верховній Раді, а також під час попереднього його обговорення в профільному парламентському комітеті, профспілки критикували наміри Уряду позбавити заробленого одної з самих незахищених верств населення - пенсіонерів, – прокоментував це рішення парламенту Голова ФПУ Г.Осовий, - Усе своє життя ці люди сумлінно пропрацювали, деякі з них у шкідливих для здоров’я умовах, сподіваючись на отримання пенсії, яка мала б забезпечити їм більш-менш гідне існування у старості.

- З пенсії вже сьогодні сплачується військовий збір та відповідний податок, чого ніколи раніше не було, - підкреслив він. - Тепер Уряд ще "відшматовує" від жалюгідних пенсій додаткові кошти з метою нібито виконання вимог Міжнародного валютного фонду та покриття дефіциту Пенсійного фонду.

- Хто бачив текст угоди з МВФ? – запитує Голова ФПУ, - чи є насправді там такі вимоги? Через те, що зазначений документ не обговорювався з громадськістю і профспілками, в цьому можна засумніватися.

 Проте ми чітко аргументували свою позицію, чому не можна «залазити в кишеню» пенсіонерам:

- по-перше, це незаконно, тому що, згідно з Конституцією України, ухвалення законів, які звужують права та соціальні гарантії, вже встановлені раніше прийнятими законами, – не припустимо;

- по-друге, проведені нами розрахунки дозволяють зробити висновок, що запропоновані Урядом міри, не дадуть необхідного економічного ефекту, (Уряд збирається зекономить на пенсіонерах трошки більш ніж 3 млрд. гривень), а тому мають під собою суто політичне підґрунтя.

 Голова Федерації профспілок України нагадав, що профспілками було проведено експертизу зазначеного законопроекту. Висновки стосовно можливих наслідків його ухвалення із відповідними застереженнями було направлено всім депутатським фракціям Верховної Ради.

Президія ФПУ ухвалила колегіальне рішення щодо проведення відповідної роз’яснювальної роботи територіальними об’єднанням профспілок на місцях, а також закликала членські організації провести перемовини з депутатами місцевого рівня з метою їх підтримки профспілкової позиції.

 2 березня ц.р. під стіни Верховної Ради України в чергове вийшли обурені планами Уряду урізати трудові права працівників шахтарі, ветерани праці, чорнобильці, представники членських організацій ФПУ з усіх регіонів України.

- Мушу зазначити, що на цей раз профспілкова акція протесту, на жаль, не отримала тієї солідарної підтримки профспілок, що спостерігалось під час проведення попередніх таких акцій – у жовтні та грудні минулого року, - наголосив профспілковий лідер. – Можливо, дехто з наших колег вже зневірився у намаганні «достукатися» до високо посадовців і чиновників Кабміну, але, в цілому, настрій більшості тих, хто зібрався на мітинг під стінами Верховної Ради, був рішучим, – люди вже доведені до відчаю.

Натомість, до наших вимог знову не дослухались і методом «викручування рук» закон, який погіршує економічне становище майже 3-х млн. наших співгромадян, був все ж таки проголосований народними депутатами.

 Представляючи його в залі засідань парламенту, Міністр соціальної політики України Павло Розенко сказав про те, щона сьогоднішній день для своєчасної виплати пенсій Пенсійному фонду України не вистачає 80 млрд. грн.

У зв'язку з цим, на його думку, необхідно скоротити витрати Пенсійного фонду.

  Тож, згідно із прийнятим законом в Україні відбудеться:

- поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок та збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію;

- поетапне підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років;

- для обчислення пенсії будуть застосовувати середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 роки;

- пенсії працюючим пенсіонерам будуть виплачувати у розмірі 85 відсотків (від нарахованих), але не менше 1423 грн. (Ця норма діятиме до 1 січня 2016 року);

- позбавляють пенсій тих осіб, які одночасно працюють і отримують спец.пенсії (державні службовці і прирівняні до них особи, судді, прокурори та ін.), - допоки вони працевлаштовані пенсії їм виплачуватимуться не будуть.

 У ході обговорення в сесійній залі парламенту все ж таки вдалось дещо пом’якшити закон про зміни до пенсійного забезпечення, зокрема:

- досягнуто компромісу стосовно того, що пенсія для працюючих пенсіонерів не скорочуватиметься для людей, у яких пенсія становить 1,5 розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

- враховано пропозицію профільного комітету не обмежувати пенсії для певних категорій громадян: інвалідів усіх груп, учасників бойових дій, у тому числі учасників АТО, членам сімей загиблих учасників бойових дій;

- законом не обмежено пенсії для працюючих чорнобильців, працівників металургійної і хімічної промисловості, державних органів (органів місцевого самоврядування тощо), які є: інвалідами I та II групи; інвалідами війни III групи; учасниками бойових дій, у тому числі учасниками АТО; членами сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій;

- крім цього, Уряд підтримав пропозицію обмежити пенсії для працюючих суддів і розмір їх максимальної пенсії.

 Говорячи про спеціальні пенсії, Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк запропонував до 1 травня ц.р. підготувати і подати до ВР законопроект про накопичувальну пенсійну систему, яка дає можливість зрівняти всіх у сфері пенсійного забезпечення.

«Якщо до 1 червня цей законопроект не буде ухвалений парламентом, тоді всі так звані спеціальні пенсії автоматично будуть скасовані», - сказав очильник Уряду.

          За його словами, "цей закон не стосується тих людей, у яких низький прожитковий мінімум: всі, хто отримує пенсію в розмірі 1500 грню, не підпадають під дію нового закону".

   Довідково

  Результати поіменного голосування по Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення (№2212)

 (за даними сайту Верховної Ради України)

 Інформаційно-аналітичний центр ФПУ

 

Вітання!

no events

Профспілка - реальна сила, здатна захистити!

Іменини

no events

Вітаємо з Днем Ангела!

На сайті 66 гостей та відсутні користувачі

Лічильник відвідування

422655
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
За весь період
129
178
1890
418589
5674
5376
422655

Your IP: 54.85.162.213
Server Time: 2019-06-19 10:18:27