Засідання клубу «Педагогічне Надвечір’я»

17. 01.2016 року в Народному Домі «Просвіта» м. Долини

 відбулася друга зустріч педагогів-ветеранів клубу

 «Педагогічне Надвечір’я»

   «Учителем школа стоїть» - писав Іван Франко. Справді, учитель готується до гарного уроку все життя..., роками живе школою. А скільки часу він може викроїти для себе і свого хобі ?  І чи може!?

    Та коли надходить час заслуженого відпочинку  – це час для того, щоб, нарешті, після стількох літ праці і самопожертви подбати трохи і про себе. Бути в літах не означає, що життя уже прожито, воно й надалі є перед нами. А гідна старість може стати перспективою життя, якщо цей час пережити уповні.

   Допомогти наповнити цей поважний вік радістю, підтримкою, взаєморозумінням і надією допомагає Іван Михайлович Мельник   – голова Долинської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України. За його ініціативи та допомоги 17. 01.2016 року в Народному Домі «Просвіта» м. Долини відбулася друга зустріч педагогів-ветеранів клубу «Педагогічне Надвечір’я».    

    Чим живуть сьогодні учителі-пенсіонери? Дізнатися більше про це нам допоміг  тренінг «Будьмо знайомі».   У своїх роках вони вирізняються неймовірною чистотою та свіжістю поглядів і думок, а їхня плідність і творчість не відчуває віку.

    Наприклад,  педагог з п’ятдесятирічним стажем роботи Роман  Володимирович  Любко для учасників «Педагогічного Надвечір’я»  щиро читав  свої Різдвяні поезії, які народилися, коли вийшов на заслужений відпочинок , як і його збірки віршів «Силою молитви» , «На скрижалях добра і любові», «Задля гармонії життя», «Поклик душі і серця».

   Мудрість осіб похилого віку стосується не лише інтелекту, - вона стосується перш за все серця й почуттів. Це найбільший злочин не звертати уваги на великодушне серце, яке стільки літ горіло для інших, перш ніж воно перестане битися. «Педагогічне Надвечір’я» намагається встановити зв’язки із кожним педагогом району, щоб завдяки їм ми стали учасниками цієї мудрості життя.

   До нашого «Педагогічного Надвечір’я»  з найкращими побажаннями здоров’я, добра і любові завітали колядники Долинської ЗОШ І-ІІІ ст. №7.

  З щирими словами подяки і  благословенням  звернувся до вчителів о.Богдан Тисяк,  а віночком Різдвяних коляд «Надвечірців» привітали учасники духовного гурту Церкви Святого Апостола Андрія Первозванного м. Долини під керівництвом регента Кіндри В.В.

Слова подяки висловлюємо Жгуті Наталії Михайлівні  – вчителю Долинської ЗОШ I-III ступенів №4, яка своїми руками виготовила в подарунок сувеніри – ангелів, які подарували кожному учаснику свята, Сенчак Т.Я. – вчителю Долинського ПМ ліцею , Семківу М.М. – вчителю Великотур’янської НВК та всім, хто спричинився до організації свята.  

   Рисою справжньої людської цивілізації  є пошана і любов до старших людей, завдяки чому вони почуваються живою частиною суспільства. Довге життя вже саме в собі є цінністю і заслугою. Та,особливо, коли мова іде про когорту  інтелігенції  – вчителів, які мають не просто мудрість життя – більше, оскільки є хранителями незліченних безцінних спогадів.    Вони є скарбом, багатством суспільства, адже носять в собі своєрідний «Банк даних» зв’язку з попередніми поколіннями.

 Старослов’янське слово «шанувати» несе в собі глибинне значення: 1. Сприймати їхню присутність; 2. Допомагати їм; 3. Цінувати їхні переваги. І Долинська районна організація Профспілки робить  добру справу, що через «Педагогічне Надвечір’я» спричинюється до того,  щоб великі багатства та можливості, які приховані в цьому поважному віці були «віднайдені» та належно оцінені.

   Старші люди найбільше потребують часу.  Тому любити їх по справжньому,  означає давати те, чого самі не маємо – час . Треба навчитися час щедрими пригорщами дарувати тим, хто цього потребує найбільше … і це допоможе нам побачити несподівані горизонти життя.

    Ніхто не може зупинити закони природи, зупинити рух часу. Час робить своє – додає років до життя. А ми повинні робити все, щоб наповнити цей  Богом відведений відрізок життя світлом, добром і любов’ю.

Дмитрів Уляна Михайлівна, психолог, Долинська ЗОШ 1-3 ст. №7

 

 

Вітання!

no events

Профспілка - реальна сила, здатна захистити!

Іменини

no events

Вітаємо з Днем Ангела!

На сайті 72 гостей та відсутні користувачі

Лічильник відвідування

422661
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
За весь період
135
178
1896
418589
5680
5376
422661

Your IP: 54.85.162.213
Server Time: 2019-06-19 10:18:50