Фільтр
 • Щодо актуальних питань з дитячого оздоровленняНа засіданні Кабінету Міністрів України 6.08.2014 розглянуто та схвалено постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 року №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», яка була узгоджена зі Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

  Нею передбачено збільшення та диференціацію норм харчування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку з урахуванням вікових груп дітей та типу закладу оздоровлення та відпочинку. Адже у дітей основний обмін у 1,5-2 рази є вищим, аніж у дорослих, тому розроблені норми дозволяють покрити фізіологічні енерговитрати у залежності від віку дитини.

  Постановою передбачено збільшити норми харчування у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку санаторного типу для дітей віком 11-17 років на 16 відсотків, у позаміських (стаціонарних) закладах, дитячих центрах для дітей віком 7-10 років – на 4 %, для дітей віком 11-17 років – на 18 %, для закладів праці та відпочинку, наметових містечок – на 11 %.

  Зокрема, постановою передбачено:

  • збільшення норм споживання фруктів та соків, що дасть можливість наситити дитячий організм вітамінами, особливо у літній період;

  • збільшення денних норм цукру, вершкового масла та борошна при 5-ти разовому харчуванні, що дасть можливість подавати на другу вечерю випічку, виготовлену у дитячому закладі;

  • збільшення кількості м’ясних продуктів дасть можливість наситити організм дітей стравами з курятини та яловичини, зменшуючи при цьому споживання сосисок та ковбас;

  • зменшення споживання крохмалю, який використовується при виготовленні киселів;

  • збільшення норм олії дозволить виготовляти в зимовий період різноманітні салати;

  •збільшення норм заварки чаю з 0,2 до 1,0 дасть можливість готувати чай виходом 200 г на одну порцію.

  Постанова набуває чинності з 1 січня 2015 року.

  Крім того, Верховною Радою України 3 червня прийнято Закон України № 1295-УІІ «Про внесення змін до статті 13 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» , яким абзац третій частини першої статті 13 Закону викладено у редакції: «Діти віком від 4 до 7 років перебувають у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку разом із батьками або іншими законними представниками».

  Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 •  «Україна – єдина країна» – перший урок 2014-2015 навчального рокуЦього року перший урок у загальноосвітніх навчальних закладах країни пройде під назвою «Україна – єдина країна». Така тема зумовлена суспільно-політичною ситуацією та подіями останніх місяців в Україні.

  Метою Першого уроку є формування в учнів розуміння єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави, – йдеться у листі-роз’ясненні профільного міністерства. 

  Форми і методи проведення Першого уроку можуть бути різноманітними і мають стати творчим доробком кожного педагога, але обирати їх варто з урахуванням вікових та психологічних особливостей учнів. Глибшому та усвідомленому сприйняттю теми сприятиме відповідне оформлення місця проведення уроку: зображення державних символів, географічна карта України, портрети відомих українців, афоризми про патріотизм, боротьбу за свободу тощо. 

Іменини

no events

Вітаємо з Днем Ангела!

Лічильник відвідування

433829
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
За весь період
65
130
717
432465
1472
3535
433829

Your IP: 35.173.57.202
Server Time: 2019-09-15 08:27:42
Счетчик joomla