Фільтр
 • Щодо актуальних питань з дитячого оздоровленняНа засіданні Кабінету Міністрів України 6.08.2014 розглянуто та схвалено постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 року №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», яка була узгоджена зі Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

  Нею передбачено збільшення та диференціацію норм харчування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку з урахуванням вікових груп дітей та типу закладу оздоровлення та відпочинку. Адже у дітей основний обмін у 1,5-2 рази є вищим, аніж у дорослих, тому розроблені норми дозволяють покрити фізіологічні енерговитрати у залежності від віку дитини.

  Постановою передбачено збільшити норми харчування у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку санаторного типу для дітей віком 11-17 років на 16 відсотків, у позаміських (стаціонарних) закладах, дитячих центрах для дітей віком 7-10 років – на 4 %, для дітей віком 11-17 років – на 18 %, для закладів праці та відпочинку, наметових містечок – на 11 %.

  Зокрема, постановою передбачено:

  • збільшення норм споживання фруктів та соків, що дасть можливість наситити дитячий організм вітамінами, особливо у літній період;

  • збільшення денних норм цукру, вершкового масла та борошна при 5-ти разовому харчуванні, що дасть можливість подавати на другу вечерю випічку, виготовлену у дитячому закладі;

  • збільшення кількості м’ясних продуктів дасть можливість наситити організм дітей стравами з курятини та яловичини, зменшуючи при цьому споживання сосисок та ковбас;

  • зменшення споживання крохмалю, який використовується при виготовленні киселів;

  • збільшення норм олії дозволить виготовляти в зимовий період різноманітні салати;

  •збільшення норм заварки чаю з 0,2 до 1,0 дасть можливість готувати чай виходом 200 г на одну порцію.

  Постанова набуває чинності з 1 січня 2015 року.

  Крім того, Верховною Радою України 3 червня прийнято Закон України № 1295-УІІ «Про внесення змін до статті 13 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» , яким абзац третій частини першої статті 13 Закону викладено у редакції: «Діти віком від 4 до 7 років перебувають у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку разом із батьками або іншими законними представниками».

  Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 •  «Україна – єдина країна» – перший урок 2014-2015 навчального рокуЦього року перший урок у загальноосвітніх навчальних закладах країни пройде під назвою «Україна – єдина країна». Така тема зумовлена суспільно-політичною ситуацією та подіями останніх місяців в Україні.

  Метою Першого уроку є формування в учнів розуміння єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави, – йдеться у листі-роз’ясненні профільного міністерства. 

  Форми і методи проведення Першого уроку можуть бути різноманітними і мають стати творчим доробком кожного педагога, але обирати їх варто з урахуванням вікових та психологічних особливостей учнів. Глибшому та усвідомленому сприйняттю теми сприятиме відповідне оформлення місця проведення уроку: зображення державних символів, географічна карта України, портрети відомих українців, афоризми про патріотизм, боротьбу за свободу тощо. 

Вітання!

no events

Профспілка - реальна сила, здатна захистити!

Іменини

no events

Вітаємо з Днем Ангела!

На сайті 17 гостей та відсутні користувачі

Лічильник відвідування

427890
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
За весь період
102
192
451
425917
3024
7885
427890

Your IP: 34.229.113.106
Server Time: 2019-07-17 11:45:05