Фільтр
 • Олег Гончарук: Без люстрації подолати «совок» неможливо

  Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації прокоментував ситуацію з втіленням у життя на Прикарпатті Закону України "Про очищення влади" («Закон про люстрацію»).

 • Апеляційний суд не зупинив дію постанов КМУ

  23 жовтня 2014 року Київський апеляційний адміністративний суд розглянув апеляційну скаргу Профспілки працівників освіти і науки України на ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва про забезпечення позову у справі про визнання протиправними та скасування постанов КМУ від 25.03.2014 № 88 та № 89 (про надбавки вчителям за престижність праці та бібліотекарям за особливі умови праці) та вирішив не зупиняти дію оскаржуваних урядових постанов.

  Рішення апеляційного суду з цього питання буде оскаржуватися Профспілкою до Вищого адміністративного суду України.

  Найближчим часом суд апеляційної інстанції розгляне апеляційну скаргу на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 10.09.2014, якою відмовлено у задоволенні вимог Профспілки про визнання протиправними та скасування постанов КМУ від 25.03.2014 № 88 та № 89.

  Юридичний відділ ЦК Профспілки

 • Оприлюднено Умови прийому на навчання до ВНЗ у 2015 році

  Міністерством освіти і науки оприлюднено текст Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2015 році, згідно з якими відбуватиметься вступна кампанія.

 • Кожен етап конкурсу «Вчитель року» повинен бути відкритим для громадськості», - Павло Полянський

  17 жовтня під головуванням заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського відбулося засідання центрального оргкомітету Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2015», на якому було озвучено необхідні зміни до умов проведення конкурсу, критеріїв оцінювання конкурсантів, а також – формування складу журі.

 •  55 167 гривень для бійців АТО від освітян Долинщини

  Загальна сума зібраних освітянами району коштів для бійців АТО складає 55167 гривень.

  За зібрані кошти закуплено п'ять бронежилетів, 5 касок, 4 штик-ножі, 8 комплектів термобілизни, 2 спальних мішки (загальна вартість закупки – 40 000 грн).

  Ще 6450 гривень освітянських коштів – залишились в резерві.

   

 • Мінфін: скорочення видатків для навчальних заклади та наукових установ – законом не передбачено

              Міністерство фінансів України відповідно до листа Комітету Верховної Ради України з питань бюджету від 1.10.2014 №04-14/10-1460 розглянуло листа Профспілки працівників освіти і науки України щодо реалізації пункту 6.6 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік».

 • Апеляційний суд визначив дату наступного судового засідання

  Київський апеляційний адміністративний суд призначив на 23 жовтня 2014 року розгляд апеляційної скарги Профспілки працівників освіти і науки України у справі про скасування постанов Уряду від 25.03.2014 № 88 та № 89 (про надбавки за престижність праці та особливі умови праці).

  Суд апеляційної інстанції розгляне вимогу Профспілки про зупинення дії оскаржуваних постанов Уряду.

  Судове засідання відбудеться 23 жовтня 2014 р. о 15 годині 40 хвилин за адресою: м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 30,зал № 3.

   

  Юридичний відділ ЦК Профспілки

 • Профспілки пікетували Кабінет Міністрів України

  15 жовтня 2014 року відбулася солідарна акція протесту профспілок з нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби з бідністю у формі маніфестації та пікетування Кабінету Міністрів України. Ця акція була ініційована Федерацією профспілок України. А рішення про її проведення було прийнято на Всеукраїнському форумі профспілок «За гідну працю і добробут людини», якій відбувся 7 жовтня.

 • Державну підсумкову атестацію з української мови поєднають із зовнішнім незалежним оцінюванням

   9 жовтня в Міністерстві освіти і науки України за участю заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського та директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука відбулася прес-конференція щодо особливостей державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році.

 • Відкритий лист Генсеку ООН Пан Гі Муну від педагогів світу

  Інтернаціонал Освіти спрямував лист до Генерального Секретаря Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Муна аби донести позицію вчителів і працівників освіти з усього світу.

 • Економити бюджетні кошти за рахунок зменшення розмірів надбавок освітянам – неприпустимо

  У зв'язку з численними зверненнями до Кабінету Міністрів педагогічних колективів, профспілкових організацій працівників освіти і науки щодо поширення інформації про доручення Прем'єр-міністра України стосовно значного скорочення штатної чисельності педпрацівників, надання їм відпусток без збереження зарплати, встановлення режиму роботи на умовах неповного робочого часу Уряд інформує, що вважає неприпустимим забезпечення економії бюджетних коштів за рахунок зменшення розмірів надбавок і доплат, які встановлені працівникам закладів та установ освіти.

 • Вітання Президента України з Днем учителя

  Дорогі вчителі!

         Щиро вітаю вас з професійним святом - Днем працівника освіти!

  Ваша праця є надзвичайно важливою для країни. Ваші руки плекають майбутнє, закладаючи підвалини розвитку на багато років вперед.

      Професія вчителя недооцінена сьогодні. Це неприпустимо, навіть в ситуації, коли ми змушені витрачати всі вільні кошти на захист України.

 • Привітання Голови Профспілки Георгія Труханова до професійного свята

  Дорогі освітяни! Шановні колеги!

           Цьогоріч відзначення Дня працівників освіти в Україні збігається з Всесвітнім Днем учителя – два свята, які возвеличують професію, обрану серцем і душею!
  Педагоги своєю щоденною працею, даруючи свої знання учням, роблять неоціненний внесок у розвиток людської особистості, суспільства, усього світу.


 • Профспілка оскаржила рішення суду про надбавки вчителям та бібліотекарям

   

  Профспілка освітян подала апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 вересня 2014 року у справі за позовом Профспілки працівників освіти і науки України до Кабінету Міністрів України, третя особа Міністерство освіти і науки України про визнання протиправними та скасування постанов від 25.03.2014 № 88 та від 25.03.2014 № 89 (справа про 20% надбавку педагогічним працівникам за престижність праці та 50% надбавку бібліотечним працівникам за особливі умови праці). Вказаним рішенням суду у задоволенні позову Профспілки відмовлено.

 •  

  Профспілки запрошують до соціального діалогу, або вдаватимуться до активних дій

   Саме з таким лейтмотивом 30 вересня 2014 року в агенції «Укрінформ» відбулася прес-конференція Голови Федерації профспілок України Г.В. Осового з питання реформування Урядом системи соціального страхування.

  У роботі заходу взяли участь головний лікар санаторію «Хмільник» О. Галаченко, директор ДЮСШ М Грабовецький та голова комісії соціального страхування М. Береговий.

  Голова ФПУ Григорій Осовий поінформував представників ЗМІ про те, що система загальнообов’язкового державного соціального страхування надає матеріальне забезпечення та послуги понад 30 мільйонам застрахованим особам, є однією з ключових складових системи соціального захисту і запорукою соціального миру і суспільної злагоди в Україні.

  Проте, наголосив профспілковий лідер, останнім часом, аргументуючи надзвичайністю ситуації, влада розпочала наступ на базові засади соціального страхування, спрямований на «одержавлення» фондів соціального страхування.
  Об’єднання профспілок і роботодавців виступили з гострою критикою урядової законодавчої ініціативи, якою проігноровано принципи соціального діалогу та напрацьованих протягом 2013-2014 років пропозицій Робочої групи в рамках Національної тристоронньої соціально-економічної ради, щодо подальшого удосконалення системи соціального страхування. А новий законопроект «Про реформування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію оплати праці», який було подано Урядом в обхід інших сторін соціального діалогу, зовсім не відповідає тим європейським цінностям, до яких прагне українське суспільство, та принципу соціальної справедливості.

  На думку профспілкового лідера мета таких дій – позбавити фонди демократичної самоврядності та централізувати управління системою страхування.
  «Те, що запропоновано Урядом, – це спроба перекреслити ряд надбань, які ми здобули вибудовуючи українську модель соціального страхування на європейських зразках, – заявив Григорій Осовий.

  Профспілки вкрай обурені та занепокоєні бажанням Уряду включити до складу Державного бюджету України кошти фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та ліквідувати норми санаторно-курортного лікування, дитячого оздоровлення, часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв та інших закладів.

  Припинення фінансування цих закладів за рахунок коштів соціального страхування призведе до катастрофічних наслідків. Адже більшість працівників не зможуть самостійно, повноцінно та якісно оздоровлюватися самі та оздоровлювати своїх дітей.
           Окреме питання викликає процес реабілітації працівників після отримання професійних захворювань, нещасних випадків на виробництві та інші. На цьому наголосив директор санаторію Олександр Галаченко. Адже як наслідок, будуть зростати втрати робочого часу через хворобу, оплата яких фінансується за рахунок коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

  Конструктивної критики піддав урядовий законопроект і директор ДЮСШ Мирослав Грабовецький. За його словами, існуюча система державного соціального страхування дозволяє не тільки оздоровлювати дітей та підлітків, але й готувати гідну спортивну зміну.

  А після ухвалення нового законопроекту можуть припинити своє існування більшість санаторно-курортних установ, в яких працюють 9,5 тисяч співробітників, без фінансування залишаться майже 500 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, в яких навчаються 165 тисяч дітей.

  Щодо можливого подальшого розвитку подій, то Голова ФПУ Григорій Осовий повідомив, що 7 жовтня відбудеться Всеукраїнський форум профспілок «За гідну працю і добробут людини», на який профспілки запрошують Прем’єр-міністра України, членів Уряду, роботодавців для обговорення актуальних та важливих питань соціально-економічного захисту людини праці, у тому числі, і питання реформування системи державного соціального страхування.

  «Або ми повертаємось у русло цивілізованого соціального діалогу і обговорення тих ініціатив, які проводить Уряд, або профспілки вимушені будуть діяти у той спосіб, який визначено законом, як правозахисна організація, використовуючи всі інструменти відстоювання і захисту законних прав та інтересів працівників», – підкреслив Голова ФПУ.

   Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

   

Іменини

no events

Вітаємо з Днем Ангела!

Лічильник відвідування

433834
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
За весь період
70
130
722
432465
1477
3535
433834

Your IP: 35.173.57.202
Server Time: 2019-09-15 08:28:06
Счетчик joomla