Президія ЦК Профспілки: нагальні питання у змінах часу

                       5 березня 2020 року відбулася президія ЦК Профспілки працівників освіти і науки України. Відкрив роботу заходу Голова Профспілки Георгій Труханов. Голова Профспілки зауважив, що незважаючи суспільно-політичну на ситуацію в країні та зміну Уряду, організація як завжди працює задля захисту прав освітян та студентської молоді.

            На порядок денний цього засідання винесено ряд питань, серед яких:

– фінансове забезпечення трудових прав працівників закладів та установ освіти.

– основні статистичні дані Профспілки працівників освіти і науки України за 2019 рік та внутрішньоспілкові питання.

Доповідаючи з першого питання заступник Голови Сергій Романюк окреслив стан фінансування галузі освіта. Так, за інформацією з місць, через несправедливий формульний розподіл, в окремих місцевих бюджетах обсягів освітньої субвенції було з надлишком і достатньо для оплати праці педпрацівників із дотриманням вимог законодавства, а в інших – ні. Там виплата заробітної плати була із затримками, зменшувалися надбавки за престижність педагогічної праці до 5-10%, не оплачувалися завідування кабінетами, майстернями, не виплачувалася винагорода за сумлінну працю, педагогічних працівників змушували до вимушених канікул, що є неприпустимо. Профспілка на цьому неодноразово наголошувала і надсилала відповідні звернення до влади.

            Обурення в колективах викликає запровадження норми щодо фактичної заборони функціонування санаторних шкіл з використанням їх будівель на ліцеї. Таким чином буде позбавлено дітей, які за станом здоров’я, зокрема через різні складні захворювання, можливості одночасно здобувати освіту та поправляти своє здоров’я й лікуватися. А власне ліквідація санаторних шкіл призведе також до звільнення педагогів, медичних та інших працівників.

            Також були обговорення питання молодих педагогів, педагогів пенсійного віку, їх співвідношення та потребу.

            Після обговорення члени президії підтримали звернення ЦК Профспілки до Президента України, з приводу застосувати право вето до закону «Про повну загальну середню освіту», та звернення до Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини з приводу дискримінаційних норм у законі «Про повну загальну середню освіту» щодо педагогічних працівників пенсійного віку.

            Інформацію про основні статистичні дані надала заступник Голови Профспілки Любов Гарбаренко. Вона підкреслила, що на сьогодні галузева Профспілка об’єднує понад 1 мільйон 440 тисяч членів. Найчисельнішими організаційними ланками Профспілки є Харківська обласна, Київська міська, Одеська обласна та Львівська обласна організація Профспілки.

            Протягом останніх чотирьох років в об’єднаних територіальних громадах створено 100 організаційних ланок галузевої Профспілки, які здійснили державну реєстрацію та внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб.

            Любов Гарбаренко наголосила на важливості продовження роботи щодо збереження цілісності та єдності організаційних ланок Профспілки, нарощування профспілкового членства та активного залучення до лав Профспілки молоді, яка навчається.

На завершення роботи члени президії обговорили внутрішньоспілкові питання діяльності організації та прийняли відповідні документи з усіх питань порядку денного.